ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ

2 листопада студенти ІІІ та ІV груп підготовчого відділення для іноземних громадян відвідали 3D-відеогалерею – філіал Криворізького історико-краєзнавчого музею, переглянули фільм про славетну історію міста та про його сучасне життя. Студентів супроводжували куратор груп Мелкумова Т. В. і доцент кафедри ІПМП Пасічна О. В.

Вагомим доповненням була історія, пов’язана з пам’ятником «Козак Кривий Ріг», установленим у 2011 р. поруч із будівлею виконкому Криворізької міської ради. Запорізький козак Ріг − реальна особа, у 60-70-ті роки ХVІІ століття він обирався кошовим отаманом Запорізької Січі. На схилі літ хоробрий козак Ріг побудував для себе оселю в тому місці, де Інгулець зливається із Саксаганню. У боях він позбувся ока, тож прозвали його в народі кривим. Ішли роки, навколо хати козака почали з’являтися інші оселі. Згодом тут виросло село Кривий Ріг. Скульптурна композиція висвітлює ту мить, коли козак Ріг зійшов з коня на кручах степової річки Саксагань у тому місці, де вона впадає в Інгулець. Пам’ятник відлито в бронзі та встановлено на постаменті, зробленому з брили криворізького природного каменя. Автор пам’ятника − заслужений художник України, почесний громадянин м. Кривого Рогу, скульптор Олександр Васякін.

Поцікавилися алжирські студенти й історією пам’ятника «Завжди чекаємо…», установленого у 2013 р. до свята − Дня родини. Завітали й до козака Мамая в парку Героїв. Уже декілька століть козак Мамай є духовним символом українців; його образ уособлює національні творчі спрямування, нагадує про славне козацьке минуле рідної землі, вселяє віру у світле майбутнє України.

Алжирські студенти були вражені різноманітністю видів рослин (загалом їх понад 50) у парку Героїв. Трагічні сторінки історії, трудові подвиги криворіжців, постійне прагнення до оздоблення міста, насичення скверами й пам’ятниками… Екскурсія спонукала студентів по-новому поглянути на Кривий Ріг.

This slideshow requires JavaScript.