У важкі часи воєнного протистояння студентство та викладачі не можуть стояти осторонь практичної допомоги армії і державі, а також відмежовуватися від необхідності теоретичного осмислення трагічних подій сьогодення.
13 вересня 2022 р. в групі МН-21 проведено дискусію «Чи можливий діалог з агресором?». На зустрічі, організованій професором кафедри ПСГО Т.В.Цимбал, студенти висловили свої думки з приводу того, чи етично сьогодні, під час агресивної загарбницької війни, розв’язаної росією проти України, говорити про необхідність діалогу з ворогом.
Підґрунтям для формування власної думки студентів стала нещодавня подія, що відбулася у міжнародній філософській спільноті. Остання була збурена роздумами відомого німецького філософа Юрґена Габермаса про Україну. Директор Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України Анатолій Єрмоленко відповів йому на шпальтах німецького часопису Frankfurter Allgemeine. З українським перекладом відповіді студенти ознайомилися завчасно (https://filosof.com.ua/tpost/dxm3d5j991-sprotiv-zamst-peremovin).
Зауважимо, що Анатолій Єрмоленко особливо пов’язаний з філософією Юрґена Габермаса. Саме він був одним із перших перекладачів німецької комунікативної практичної філософії на українську і російську мови, провідником цієї філософії на пострадянському просторі. Тому ця відповідь –не просто розмова двох філософів. Вона має важливе символічне значення.
У ході дискусії студенти виявили зацікавленість, небайдужість до теми зустрічі, активно висловлювали власні думки і цілком підтримали позицію А. Єрмоленка.