Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню й відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але й зробити щось заради нього. Свято відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН. ООН використовує святкування Дня миру для залучення уваги до своєї різнобічної роботи на підтримку миру й для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру й обміну інформацією та практичним досвідом діяльності щодо його досягнення. В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України № 100 від 5 лютого 2002 року.
Про який мир можна говорити, якщо в центрі Європи з 2014 року йде справжнісінька війна. Російський агресор атакує Україну з 2014 року. З 24 лютого 2022 року російська орда розпочала широкомасштабний геноцид українського народу прямо на очах усієї світової спільноти. Ракетні удари по всій території України, десятки тисяч жертв серед мирного населення, сотні убитих дітей, зруйновані школи та лікарні, цілі міста. Випускаючи з 24 лютого 2022 року по її землі та населенню більш ніж 50 тисяч великокаліберних снарядів на добу. Грабуючи та гвалтуючи все на своєму шляху. Це мир?
Для деяких з нас мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до школи, закладів вищої освіти. Там, де підвалини суспільства міцні й не має рашистів, безцінний дар миру може ніким особливо й не помічатися.
Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар – не більше ніж казкова мрія. Вони живуть у кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то здебільшого й існує цей день.
З нагоди Міжнародного дня миру викладач кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти Ланова І.В. провела бесіду зі студентами-першокурсниками груп МТ-22-1, МТ-22-2, ПОЦТ-22.