Місячні архіви: Листопад 2022

До 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

Коли не можу нічим любій Вітчизні прислужитися,

в усякому разі з усієї сили намагатимуся

нікому ні в чому не шкодити.

Г. СКОВОРОДА

 

УКРАЇНСЬКИЙ  СОКРАТ

(до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди)

 

3 грудня виповнюється 300 років з дня народження видатного українського філософа, поета і музиканта XVIII століття Григорія Савича Сковороди (1722-1794). З ініціативи ЮНЕСКО ювілей видатного українця відзначатиме весь світ.

Григорій Савич або, як він сам себе представляв, Григорій Варсава Сковорода був наділений багатьма талантами, – поет, філософ, викладач-новатор, музикант, співак, поліглот… Він залишив нам у спадок власні теорії «філософії серця» і «сродної праці». Він все життя був відданий Україні. Не спокусився придворним життям і його привілеями, навіть померти волів у рідній землі.

Дослідники творчості Г. Сковороди одностайно підкреслюють оригінальність філософських ідей, своєрідність стилю та глибину вчення українського мислителя. Здійснивши антропологічний поворот у філософії, Григорій Сковорода оригінально вирішує проблему досягнення людського щастя, усвідомлення мети власного життя та захисту людської гідності.

Читати далі

Гостьова лекція для магістрантів з “Педагогічного коучину”

09 листопада 2022 року в межах вивчення магістрами освітньої програми «Професійна освіта. Цифрові технології» дисципліни «Педагогічних коучинг» було проведено гостьову лекцію Тетяни Чернової, канд. пед. наук, доцента кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, на тему: «Як технології змінюють світ?».
Спікер, ураховуючи досвід, представила авторський погляд на коучингові підходи в освіті. Учасники зустрічі окреслили ідеальний портрет здобувача освіти, розглянули концепцію внутрішньої гри особистості, спроектували головну формулу коучингу, охарактеризували ключові компетенції педагога у коучинговій взаємодії.
До лекції приєдналися у ролі слухачів колеги з Криворізький ліцей 119/ STEM – освіта в дії!
Високий професіоналізм, педагогічна майстерність, компетентність і активність лектора викликали позитивні враження, зацікавленість, відповідну розумову й поведінкову реакцію присутніх. Здобувачі мали змогу задати питання, висловити свої думки, отримати відповіді, а також лаконічні, змістовні висновки.

День української писемності та мови

Свято української писемності та мови традиційно відзначається 9 листопада, у день ушанування пам’яті Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Традиційно в День української писемності та мови всі охочі долучаються до написання Всеукраїнського диктанту. Цьогоріч у заході взяли участь викладачі кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти (Хоцкіна С.М., Ланова І.В.) і студенти груп МТ-22-1, МТ-22-2, ПОЦТ -22, БІ-22-1, КН- 22-1).

Оформлення списку використаних джерел згідно ДСТУ 8302:2015

Важливою складовою частиною наукової роботи є список використаних джерел, який відображає ступінь вивченості теми і свідчить про рівень володіння навичками роботи з джерелами інформації. В Україні діють Національні стандарти, що регламентують оформлення посилань та списку використаних джерел у наукових роботах. Стандарти встановлюють види посилань, правила та особливості їхнього складання й розміщення в документах.
31 жовтня у Криворізькому національному університеті відбувся вебінар «Оформлення списку використаних джерел згідно ДСТУ 8302:2015» (доповідачі – доценти В.В. Ткачук та Ю.В. Єчкало), на якому були присутні співробітники КНУ, здобувачі першого, другого та третього рівнів вищої освіти, представники Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею. Доповідачами було розглянуто особливості використання ДСТУ 8302:2015 для оформлення списку використаних джерел у курсових та дипломних роботах.