Громадські слухання

Цього року пам’ятної дати 22 червня в залі Центрально-міської бібліотеки відбулися масштабні суспільно-громадські слухання-презентація книги колективу авторів «Кривий Ріг: пам’ять міста 1941-1945 рр. у документах і матеріалах» та урочиста передача книги бібліотекам Кривого Рогу.

Слухання вів головний науковий редактор, очільник авторського колективу, шановний професор кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Віталій Вікторович Стецкевич. Крім В. Стецкевича, співавторами цієї непересічної значущої праці є В. Шайкан, Р. Шляхтич, А. Дробот, Е. Левченко, О. Мельник, І. Рукавіцин, Ю. Фасольняк та А. Чубенко.

У ході талановитої натхненної промови В. Стецкевич висвітлив шлях створення та видання цієї ґрунтовної наукової праці, поіменно подякував усім причетним до такої значущої культурно-освітньої події.

Присутні отримали змогу з перших вуст керівника авторського колективу дізнатися про те, що в книзі вперше оприлюднено матеріали понад 250 унікальних документальних джерел історичної інформації (документи органів як радянської влади та її державних установ і організацій, так і документи окупаційних закладів, передруки з архівних першоджерел, газетні публікації тощо), послухати авторську сповідь про карколомні історичні відкриття маловідомих сторінок трагічної історії нашого рідного Кривого Рогу 1941-1945 рр., увіковічених у «Пам’яті міста …»

У складний і так само трагічний час сьогодення ця фундаментальна праця не може залишити байдужим жодного мешканця Кривого Рогу й жодного читача, адже вона примушує замислитися не лише про категорію історичності чи про потрактування історичної правди. Сама болісна для народу сутність війни постає зі сторінок фотокопій пожовклих документів, незаперечністю фактів озивається до серця кожного. Не так книгу запропоновано читачеві авторами – запропоновано безцінний документальний урок для прийдешніх поколінь.

 

This slideshow requires JavaScript.