Місячні архіви: Березень 2024

Тиждень відкритих дверей Криворізького національного університету.

Зустрічі під час весняних канікул.

27 та 28 березня 2024 р. до Криворізького національного університету на квест: «Подорож у світ цифрових технологій», який підготували і провели викладачі кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти та студенти,

завітали гості – учні та викладачі

Криворізького ліцею №119,

Криворізького Центрально-Міського ліцею,

Криворізького ліцею академічного спрямування «Міжнародні перспективи», Криворізького ліцею №71,

Криворізького ліцею №113,

Криворізької Центрально-Міської гімназії.

Подорожуючи на шляху розв’язання завдань квесту, наші гості мали змогу дослідити таємниці університетського життя.

Старшокласники познайомилися з особливостями навчання в університеті, факультеті інформаційних технологій та спеціальності 015.39 «Професійна освіта (Цифрові технології)». 

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/PSGO.KNU/posts/pfbid0pUJMWGgrcqV38M6tZk8BUtEqjjZhCTLsYV6ZH7UB5h4q1JiNLk4ChqDoiN3dj2vGl

This slideshow requires JavaScript.

27 березня 2024 року для здобувачів вищої освіти 1 курсу спеціальності «Маркетинг» в межах навчальної дисципліни «Право» за запрошенням доцента кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти Шурупової Катерини Володимирівни була проведена бінарна гостьова лекція на тему «Види юридичної відповідальності за правопорушення» з дуже цікавою гостею, кандидатом юридичних наук, Національною тренеркою з запобігання та протидії кіберзлочинності, спеціалістом з Гендерних питань та домашнього насильства, яка має досвід практичної роботи в галузі кримінального права 18 років, підполковником поліції Носевич Надією Русланівною. Надія Русланівна розповіла про важливість правопорядку та законності і наголосила на тому, якщо людина скоює правопорушення то обов’язково буде нести юридичну відповідальність за свої дії, навела багато прикладів зі своєї практичної професійної діяльності, відповіла на питання студентів, які продемонстрували неабияку зацікавленість такою темою заняття.

Гостьова лекція за участю практичних психологів

25 березня 2024 року для здобувачів вищої освіти ОП «Професійна освіта (Цифрові технології)» відбулася гостьова лекція з «Психології» на тему: «Мобінг в освітньому середовищі. Психологія лідерства» за участю Якубовської Юлії Олегівни, консультантки «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Криворізької міської ради, психологині, фахівчині гарячої лінії психологічної підтримки та допомоги Кривого Рогу та Пʼятигорець Наталії Валеріївни, психологині багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру «Довіра», фахівчині гарячої лінії психологічної підтримки та допомоги Кривого Рогу. Окрім того, на лекції були присутні здобувачі освіти з інших ОП, які вивчають вибіркові психологічні дисципліни, а також викладачі кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти.

Під час зустрічі було розглянуто сутність та основні форми мобінгу, визначено причини прояву мобінгу в групі людей. А також охарактеризовано поняття «лідерство» та «керівництво», окреслено лідерські якості, що надають змогу особистості більш ефективно організовувати свою діяльність, брати на себе відповідальність за своє життя, професійне становлення та розвиток. Важливою складовою лекції стало представлення процедури захисту від мобінгу в соціальному середовищі та визначено поради й рекомендації щодо розвитку лідерських здібностей у здобувачів вищої освіти.

Щиро вдячні Юлії Олегівни Якубовській та Наталії Валеріївні Пʼятигорець за цікаво проведену лекцію та чекаємо на подальшу співпрацю!

This slideshow requires JavaScript.

 

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОХОДЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОХОДЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

«ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ)»,

«ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА)»

Упродовж 29.01.2024 р. – 02.03.2024 р. студенти академічних груп ПОЦТ-20 та ПОЕ-21ск спеціальності 015 – Професійна освіта (Цифрові технології) та 015 – Професійна освіта (Енергетика, електротехніка та електромеханіка) проходили педагогічну практику в Комунальному закладі освіти «Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей» Дніпропетровської обласної ради» та у Приватному закладі «Центр професійної освіти і навчання».

Педагогічна практика є обов’язковим компонентом процесу фахової підготовки майбутніх фахівців, важливим етапом їхнього професійного зростання. Практична підготовка забезпечує встановлення безпосереднього зв’язку між теорією та практикою, оскільки в умовах реальної професійної діяльності відбувається інтеграція теоретичних знань і практичних умінь здобувачів освіти, що зумовлює оволодіння ними складниками фахової компетентності.

Під час педагогічної практики студенти мали змогу ознайомитися з методикою викладання уроків теоретичного та практичного навчання досвідчених педагогів та спробувати себе в ролі викладачів. Водночас виконували обов’язки класних керівників: готували і проводили виховні заходи (за тематичним планом виховної роботи ліцею. На період проходження практики здобувачам пощастило із вибором тематики проведення виховних заходів («День визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників», «День пам’яті Героїв Небесної Сотні», «Річниця з дня народження Тараса Шевченка»).

Упродовж педагогічної практики у Комунальному закладі освіти «Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей» Дніпропетровської обласної ради» студенти працювати під керівництвом досвідчених викладачів-наставників, методистів:

заступника директора з навчально-виробничої роботи доктором педагогічних наук

Стойчик Тетяни Іванівни;

керівників педагогічною практикою на базі ліцею:

Шумило Юлії Володимирівни,

Попович Олесі Василівни;

викладачів професійно-теоретичної підготовки:

Алдабаєва Олександра Олександровича,

Крицького Володимира Володимировича;

старшого майстра:

Соломатіної Євгенії Василівни та майстрів виробничого навчання за напрямками підготовки, які допомагали здобувати досвід викладацької діяльності при проведенні уроків професійно-теоретичної підготовки, виробничого навчання.

Дякуємо Вам, дорогі колеги!

Педагогічна практика дала змогу студентам зрозуміти: як відбувається організація навчального процесу в ліцеї, взаємодіють викладачі зі здобувачами освіти, оцінюється робота викладачів, яку методичну роботу виконує викладач у позааудиторний час, особливості методики проведення уроків виробничого навчання в умовах спеціалізованих лабораторій тощо.

За результатами проходження педагогічної практики проведено звітну конференцію. Студенти презентували елементи здобутого досвіду, ділилися враженнями, міркуваннями, здобутками, сподіваннями. Педагогічна практика є важливим етапом у професійному розвитку майбутніх бакалаврів із професійної освіти, оскільки допомагає здобути практичний досвід викладацької діяльності та сприяє майбутньому професійному становленню.

This slideshow requires JavaScript.

    9 березня в Україні відзначатимуть 210-ту річницю від дня народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.
    Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові.
     Уся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Його думи та полум’яне слово відображали прагнення трудового люду до кращої долі. Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки прибуває джерело людської шани та поваги до нього.

     Поезія Тараса Шевченка, незважаючи на численні заборони, стала нетлінною і важливою частиною духовної єдності українського народу.

   Кожна епоха перечитує геніальні твори великого Кобзаря, відшукує в них те, що співзвучне дню сьогоднішньому, передбачення на день грядущий. Маємо надію, що теперішня українська молодь, звільнена від ідеологічних пут і радянських стереотипів, здатна глибоко осмислювати, аналізувати й утілювати в життя ідеї гуманізму, що пульсують у творах Великого Кобзаря.

Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!

    До Шевченківських днів викладач кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти Ланова І.В. провела у групі ПМ-23 тематичний захід «Музи Генія», на якому студенти ознайомилися зі зразками інтимної лірики поета, переглянули відеоролик, присвячений жінкам, які були в житті Кобзаря та вплинули на формування його світогляду.

 

Для майбутніх бакалаврів з права проведено гостьову бінарну лекцію

07 березня 2024 року для студентів ІІ кусу спеціальності 081 «Право» в межах навчальної дисципліни «Політологія» за запрошенням доцента кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти Шурупової Катерини Володимирівни була проведена бінарна гостьова лекція на тему «Політична еліта та політичне лідерство» з кандидатом політологічних наук, доцентом кафедри соціально-гуманітарних та загальноправових дисциплін Донецького державного університету внутрішніх справ Веденєєвим Віталієм Олексійовичем.
Віталій Олексійович розповів про сучасні світові політичні еліти та політичне лідерство в Україні, дав відповіді на питання студентів, які продемонстрували неабияку зацікавленість такою темою заняття.

Презентація вибіркових дисциплін на ОП “Професійна освіта (Цифрові технології) для здобувачів першого (бакалаврського) рівня

This slideshow requires JavaScript.