Місячні архіви: Листопад 2023

15 листопада 2023 року проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, доцент кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти Тетяна Сулима взяла участь у спільному засіданні фахової галузевої ради машинобудівних, електротехнічних професій та наглядової (піклувальної) ради ДНЗ “Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування”. Тема онлайн-зустрічі була присвячена впровадженню сучасних педагогічних та виробничих інновацій у процес підготовки кваліфікованих робітників з професій відповідного профілю.
З-поміж інших цікавих доповідей членів фахової галузевої ради, представників ЗВО та ЗП(ПТ)О, роботодавців наукових працівників, членів наглядової (піклувальної) ради ДНЗ «КЦПОММ» Тетяна Сулима акцентувала увагу на важливості розвитку професійної мобільності педагогів професійного навчання з позиції європейських вимог та представила результати проєкту #Erasmus+ #Utterly “Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання”, запросивши педагогів-практиків до співпраці щодо підвищення рівня їх викладацької майстерності.

Результати проходження педагогічної та переддипломної практик магістрантами

Результати проходження педагогічної та переддипломної практик магістрантами освітньої програми

Професійна освіта (Цифрові технології)

у закладах фахової передвищої освіти

Цьогоріч здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти академічних груп ПОЦТ-22м та ЗПОЦТ-22м проходили педагогічну та переддипломну практики в закладах фахової передвищої. Магістранти набували педагогічного досвіду у ВСП «Гірничо-електромеханічний фаховий коледж Криворізького національного університету», Міжрегіональному центрі професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців.

Робочою програмою проходження педагогічної практики передбачено поглиблення та закріплення теоретичних знань, оволодіння магістрантами сучасними методами, формування професійних здатностей щодо прийняття самостійних рішень в умовах навчально-пізнавальної діяльності, виховання потреби систематичного поповнення знань та творчого їх застосування у практичній діяльності тощо.

Магістранти мали змогу відвідувати заняття викладачів; спілкувалися зі студентами та педагогічними працівниками, а також випробувати себе в ролі викладачів лекційних та практичних занять із дисциплін навчальних планів підготовки різних спеціальностей («Алгоритмізація», «Автоматика та робототехніка», «Інформатика», «Комп’ютерне проєктування», «Комп’ютерна графіка», «Операційні системи», «Матеріалознавство», «Обчислювальна техніка»). Розробляли та проводили виховні заходи (присвячені безпеці в Інтернеті, забрудненню навколишнього середовища; патріотичному вихованню), виходили з актуальності проблем, адаптовуючи до умов конкретної студентської аудиторії.

Щиро дякуємо адміністрації та викладацькому складу закладів освіти за створені комфортні умови роботи в дистанційному форматі здобуття досвіду викладацької діяльності нашими магістрантами.

За результатами проходження практик магістранти презентували здобутий практичний досвід (фотогалерея).

This slideshow requires JavaScript.

21 листопада – День Гідності та Свободи в Україні

21 листопада – День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят, встановлене указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. У цьому році відзначаємо перший ювілей Революції Гідності – 10 років.

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті й понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася збройна агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Читати далі

УКРАЇНСЬКИЙ  СОКРАТ

 

Коли не можу нічим любій Вітчизні прислужитися,

в усякому разі з усієї сили намагатимуся ні в чому не шкодити.

Г. СКОВОРОДА

 

УКРАЇНСЬКИЙ  СОКРАТ

(до 301 річниці з дня народження Григорія Сковороди)

3 грудня виповнюється 301 рік з дня народження видатного українського мислителя XVIII століття Григорія Савича Сковороди (1722-1794), філософа-містика, богослова, поета, педагога, композитора, що писав літургійну музику. Він вплинув на сучасників і наступні покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя.

Феноменальність постаті Григорія Сковороди полягає у тому, що він залишається близьким для нас, незважаючи на зміну вже кількох епох. У кожному новому поколінні є чимало людей, які вважають Сковороду «своїм», люблять його як друга і поважають як вчителя. Простота Сковороди схожа на гладь моря, глибину якого зможе уявити лише той, хто захоче глибше пірнути.

Григорій Савич або, як він сам себе представляв, Григорій Варсава Сковорода був наділений багатьма талантами, – поет, філософ, викладач-новатор, музикант, співак, поліглот, і залишив нам у спадок власні теорії «філософії серця» і «сродної праці». Все життя він був відданий Україні: не спокусився придворним життям і його привілеями, навіть померти волів у рідній землі.

Читати далі

Презентація видань УІНП до 10-ї річниці Революції Гідності

Десята річниця Революції Гідності

Цьогоріч Україна відзначатиме перший ювілей Революції Гідності – 10 років. 21 листопада 2013 року на Майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє.

Революція Гідності – переломна й одна з найважливіших подій сучасної української історії. Це підтверджують і дані цьогорічного соціологічного опитування: для понад 52% українського суспільства події Майдану кардинально змінили історію країни. Десять років тому ми продемонстрували, що здатні обстоювати власну гідність, власний вибір. Майдан  утвердив Україну як європейську державу, а нас – як європейську націю.

Саме Євромайдан був поштовхом для держави й водночас індикатором змін у суспільстві. Бажання ввійти до Євросоюзу – це не бажання держави, це бажання суспільства, в першу чергу, тієї активної його частини, яка усвідомлює, що таке європейські цінності, наскільки вони важливі для України та нашого подальшого розвитку.

Читати далі

Викладання англійською мовою: цільовий показник діяльності КНУ” для викладачів ЕТФ та ФІТ

📢 10 листопада доцентами кафедри ПСГО В. В. Ткачук та Ю. В. Єчкало було проведено вебінар “Викладання англійською мовою: цільовий показник діяльності КНУ” для викладачів ЕТФ та ФІТ.

🔍 Обговорення включало такі аспекти:

🔹Чому викладачі мають викладати англійською? Спікери поділилися перевагами та важливістю цього підходу у сучасному світі.

🔹Як наповнити заняття завданнями англійською мовою, якщо сам “недостатньо” нею володієш? Спікери розглянули технології та ресурси для створення змістовного та ефективного навчального контенту іноземною мовою.

🔹Де знаходити англомовні джерела? Учасники отримали поради щодо використання різноманітних ресурсів для розвитку навичок англійської мови.

🔹Як в Україні вивчати англійську безкоштовно? Вебінар висвітлив можливості та ініціативи для отримання вивчення англійської без фінансових витрат.

Викладання англійською – це крок до нових можливостей та глобального спілкування!🇺🇦🇬🇧

02.11.2023 студенти електротехнічного факультету та факультету інформаційних технологій взяли участь у вебінарі “Міжнародні програми студентського обміну”, організованому та проведеному доцентами Вікторією Ткачук та Юлією Єчкало. Вебінар був присвячений програмам студентського обміну, таким як навчання, стажування, тренінги та волонтерські ініціативи. Презентацію можна переглянути за посиланням.

This slideshow requires JavaScript.